Cârlig de frânghie / Cârlig de ridicare
Cârlig cu ochi de ridicare Din689 de înaltă performanță
| Nr. stoc | W.L.L.(KGS) | Dimensiune (mm) | Greutate (LBS/PC) | ||
| A | B | C | |||
| GMC480250 | 250 | 12 | 18 | 64 | 0.35 |
| GMC480500 | 500 | 16 | 24 | 85 | 0.79 |
| GMC481000 | 1000 | 20 | 33 | 116 | 1.78 |
| GMC481600 | 1600 | 26 | 39 | 138 | 3.19 |
| GMC482500 | 2500 | 32 | 49 | 174 | 6.49 |
| GMC483200 | 3200 | 36 | 54 | 190 | 7.70 |
| GMC484000 | 4000 | 40 | 62 | 219 | 12.87 |
| GMC485000 | 5000 | 46 | 69 | 246 | 18.26 |
| GMC486300 | 6300 | 52 | 78 | 277 | 25.74 |
| Nr. stoc | W.L.L.(KGS) | Dimensiuni (mm) | Greutate (KGS) | ||
| A | B | C | |||
| EH689LATCH0250 | 250 | 12 | 18 | 64 | 0.35 |
| EH689LATCH0500 | 500 | 16 | 24 | 85 | 0.79 |
| EH689LATCH1000 | 1000 | 20 | 33 | 116 | 1.78 |
| EH689LATCH1600 | 1600 | 26 | 39 | 138 | 3.19 |
| EH689LATCH2500 | 2500 | 32 | 49 | 174 | 6.49 |
| EH689LATCH3200 | 3200 | 36 | 54 | 190 | 7.70 |
| EH689LATCH4000 | 4000 | 40 | 62 | 219 | 12.87 |
| EH689LATCH5000 | 5000 | 46 | 69 | 246 | 18.26 |
| EH689LATCH6300 | 6300 | 52 | 78 | 277 | 25.74 |
Cârligul cu ochi de ridicare DIN689 de înaltă performanță este o componentă de ridicare proiectată cu precizie, conformă cu standardul german DIN689, concepută pentru manipularea sigură și fiabilă a sarcinii în scenarii industriale, construcții și logistice. Este ideal pentru suspendarea mașinilor, echipamentelor sau materialelor grele în timpul instalării, întreținerii sau transportului - potrivită în special pentru aplicațiile care necesită o stabilitate constantă a sarcinii, cum ar fi liniile de asamblare din fabrică, deplasarea stocurilor în depozit și ridicarea șantierului.
Disponibil în 9 modele standardizate (numere de stoc: GMC480250 până la GMC486300), produsul acoperă o gamă largă de încărcături de la 250 kg la 6300 kg, cu dimensiunile corespunzătoare (A: 12–52 mm, B: 18–78 mm, C: 64–277 mm) și greutăți diferite (0,345–25PC) nevoi. Fabricat din oțel carbon de înaltă calitate, este supus proceselor de forjare, călire și revenire pentru a asigura durabilitatea, în timp ce factorul său de siguranță 4:1 oferă un strat suplimentar de protecție împotriva supraîncărcării. Tratamentele obișnuite ale suprafeței (de exemplu, electro-galvanizarea) sporesc rezistența la coroziune, făcându-l potrivit atât pentru medii interioare, cât și pentru medii exterioare blânde.
Avantajele sale cheie constă în dimensiunile standardizate (pentru o compatibilitate ușoară cu sistemele de ridicare existente), marcarea clară a capacității de încărcare (pentru selectarea rapidă a modelului) și rezistența structurală consecventă - ajutând utilizatorii să eficientizeze operațiunile și să reducă riscurile de siguranță în timpul sarcinilor de ridicare..
